צילום מסך מסרטון מעמוד הפייסבוק של גלבר

הלן גלבר מבקשת לקבל חסינות בתביעה שהגיש נגדה איש העסקים ג'קי בן זקן, כך חושף העיתונאי דור גפני מעיתון כאן דרום.

כזכור, בחודש יוני השנה הגיש בן זקן תביעה אישית נגד גלבר בבית המשפט המחוזי בבאר שבע. סך התביעה עומד על כ-26 מיליון שקל. בן זקן, באמצעות פרקליטיו, טען שגלבר פגעה בו ובעסקיו בכך שפעלה בשיטתיות לעצור ולעכב מיזמי נדל”ן שלו ברחבי העיר על בסיס אישי בלבד ובמקביל הציעה לבעלי עניין ולתורמים פוטנציאלים שלה, לרכוש את אותם מגרשים לאחר שהיא תגרום לו להתייאש מהם.

בן זקן הגיש לבית המשפט קלטות בהן גלבר מתועדת שהיא מספרת ומתפארת בפני יזם על ההתנגדויות שלה לפרויקטים של בן זקן ועל הפוטנציאל הכלכלי הגדול שלהם.

באותה השיחה היא מבקשת מאותו היזם ערבות בנקאית על סך 1.5 מיליון שקל למערכת הבחירות שלה לראשות.

בן זקן טוען בתביעה כי המניעים שלה להתנגדויות היו פסולים ובניגוד עיניינים מובהק ומכאן התביעה האישית  על סך מיליונים

עד עתה לא הוגש כתב הגנה מטעם גלבר בנימוק שלפני כן יש להכריע בסוגיית החסינות.

חודש לאחר שנתבעה הגישו פרקליטיה של גלבר בקשה ליועץ המשפטי של עיריית אשדוד, כדי שיכיר בה כעובדת ציבור שיש להעניק לה חסינות.  אם הדבר יאושר על ידי בית המשפט, גלבר אישית תהיה פטורה מהתביעה.

לאחר שדבר לא נעשה, פנו פרקליטיה של גלבר לבית המשפט שיפנה לעיריית אשדוד על מנת שתודיע אם בכוונתה להצהיר על הכרה בחסינותה ולקצוב לה זמן סביר לכך. אם העירייה לא תעשה כן, גלבר ויועציה המשפטיים יבקשו מבית המשפט בעצמם להכיר בחסינות שלה מתוקף היותה נבחרת ציבור.

"כלל הפעולות המיוחסות לנתבעת בוצעו במסגרת תפקידה כחברת מועצה, בתום לב מתוך מניעים ענייניים ובפרט דאגה לעיר ולתושביה, וללא כל כוונה או מתוך שוויון נפש להזיק לתובעים”, כתבו פרקליטי גלבר לבית המשפט.

עוד כתבו פרקליטיה של גלבר לבית המשפט: "בכוונתה של הנתבעת, ככל שתידרש לכך – להגיש בקשה להכרה בחסינותה. קבלת הבקשה, בהתאם לדין, תוביל לדחיית התביעה נגד הנתבעת וניהול התביעה אל מול עיריית אשדוד בלבד”.

תגובת עיריית אשדוד: "היועץ המשפטי של העירייה פנה ליועץ המשפטי של משרד הפנים על מנת שיקבע מי ידון בבקשה לחסינות. העירייה תבקש להמתין להחלטת יועמ"ש משרד הפנים".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: info@isnet.co.il