קרדיט: ארגון העסקים המקומי אשדוד

בחודש הקיץ יוצאת השבת בשעה מאוחרת והכדאיות הכלכלית לפתוח בשביל קצת יותר משעתיים הופכת לבעייתית ולעסקים קטנים פשוט לא משתלם לפתוח. על כן פנה ארגון העסקים המקומי לעיריית אשדוד בבקשה לתקן את חוק העזר העירוני בנושא הגבלת שעות הפעילות בשעות לילה.

העירייה כאמור נענתה לבקשת תיקון חוק העזר העירוני, אשר יקנה לעסקים שעת פעילות נוספת עד השעה 24:00 במקום 23:00 שהייתה מעוגנת בחוק העזר העירוני.

"השעה הנוספת שהתווספה מאפשרת לבעלי העסקים ייצור של עוד שעת עבודה בערב עבודה חזק והופכת את הקערה על פיה" – נמסר מארגון העסקים המקומי. "העסק מקבל אפשרות לעבוד ולתת שירות במוצאי שבת ללא הפסד".

"מדובר אמנם בשעה אחת אך קריטית והיה צורך בשינוי חוק העזר העירוני ובצו מיוחד של מנכ"ל העירייה שנענה לדרישות הארגון ומצא את ההיגיון הבריא בתוך השיקול של בעלי העסקים" – עוד נמסר מהארגון, "מדובר בפיילוט שהחל בשנה שעברה והשנה חודשה ההחלטה לשנה נוספת".

מעיריית אשדוד נמסר: "עיריית אשדוד מאפשרת במסגרת מדיניות האכיפה שלה, את המשך הפיילוט המבוקש, במסגרתו בתי אוכל הממוקמים במרכזונים, מרכזים מסחריים ובשלוחות המוכרות של אזורי הבילוי, התיירות והפנאי, בימי חמישי ומוצ"ש בחודשים יולי אוגוסט, יקבלו שעת התארגנות נוספת מעבר לנהוג בהתאם לחוק העזר.

בכל מקרה בו תתקבל תלונה על הקמת רעש אחרי השעה 23:00 יגיעו נציגי השיטור העירוני לעסק במטרה שבעל העסק יפעל להקטנת המטרד. כמו כן, המשלוחים על גבי קטנועים ייפסקו לא יאוחר מהשעה 24:00".

דוד קקון, יו"ר הארגון: "אני מודה יחד עם חבריי לארגון לראש עיריית אשדוד ד"ר יחיאל לסרי ולמנכ״ל עיריית אשדוד מר אילן בן עדי שמושיטה יד ככל שרק ניתן לסייע וכולי תקווה שהשת״פ יימשך, אחרי 3 חודשים של פעילות אנו מתחילים לראות ניצוצות של עשייה שלא הייתה קיימת בעיר".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: info@isnet.co.il